Κατηγορίες

Περιοδικά του Ομίλου Τpress

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Verde.tec Forum 2019 ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ


Πρόσθεσε στο Facebook Πρόσθεσε στο Delicious Πρόσθεσε στο Newsvine Πρόσθεσε στο Twitter

verdetec_forum_aus.jpg

 

 

 ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2019

 Συνεδριακή        Αίθουσα

11:00 – 18:00

Η στρατηγική για την κυκλική οικονομία και η πρόκληση των Smart cities

Διοργάνωση: Τεχνοεκδοτική / Τ-Press Σε συνεργασία με ΥΠΕΝ, ΚΕΔΕ και ΕΜΠ

Ε’ ΕΝΟΤΗΤΑ

   

Συντονισμός:Μιχάλης Σταθακόπουλος, Αρχισυντάκτης “Ecotec” 

 

11:00

Στέλιος Λουμάκης, Πρόεδρος Συνδέσμου Παραγωγών Ενέργειας με Φωτοβολταϊκά (ΣΠΕΦ)

Δείτε εδώ την παρουσίαση

11.10

Γεώργιος Ασημακόπουλος, Αντιδήμαρχος Παλαιού Φαλήρου

Δείτε εδώ την παρουσίαση

11.20

Γιώργος Σωφρόνης, Δήμαρχος Σαρωνικού

Δείτε εδώ την παρουσίαση

11.30

Δρ. Τάρεκ Αλ Ζιζάουι, Πρόεδρος Ομίλου GlobiLED

Δείτε εδώ την παρουσίαση

11.40

Δημήτριος Καϊμάρας, Τομεάρχης, υπεύθυνος Εργαστηρίου Φωτομετρίας ΚΔΕΠ / ΔΕΗ

Δείτε εδώ την παρουσίαση

11.50

Ντάνιελ Ντένγκλερ, Μηχανικός – Διευθυντής Πωλήσεων “Steca GmbH”

 

 

Τζέισον Ώσμπορν, Διευθυντής Πωλήσεων “Rolls Batteries”

 Δείτε εδώ την παρουσίαση

 

Μάριος Π. Σιγάλας, Γενικός Διευθυντής “Photovoltaic”

 Δείτε εδώ την παρουσίαση

 

12.10

Νικόλαος Σουλιώτης, Δήμαρχος Καρπενησίου

Δείτε εδώ την παρουσίαση

12.20

Δρ. Έφη Τριτοπούλου, Γενική Διευθύντρια “Citipost” • Κινητά Πράσινα Σημεία: Το νέο στίγμα της Τοπικής Αυτοδιοίκησης

Δείτε εδώ την παρουσίαση

12.30

Μαρία Τσιώτα - Μάρκου, Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος και Πολιτισμού Δήμου Περιστερίου

Δείτε εδώ την παρουσίαση

 

12.40

Γεράσιμος Δαμουλάκης, Δήμαρχος Μήλου

 

 

12.50

Γιώργος Μπρούλιας, Αντιδήμαρχος Διαχείρισης Απορριμμάτων Δήμου Αθηναίων

 

13.00

Άννυ ΚαυκάΑντιδήμαρχος Καθαριότητας και Ανακύκλωσης Δήμου Γλυφάδας

 

ΣΤ’ ΕΝΟΤΗΤΑ

Συντονισμός: Γιάννης Μπαζαίος, Αρχισυντάκτης “Car&Truck“

13.20

Ιάκωβος Σαρηγιάννης, Γενικός Διευθυντής Αναπτυξιακής Εταιρείας ΟΤΑ Ανατολικής Θεσσαλονίκης, «Ανατολική Α.Ε.»

Δείτε εδώ την παρουσίαση

13.30

Χαράλαμπος Μανουσιάδης, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμος Κερατσινίου - Δραπετσώνας, Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ, Euroconnect

Δείτε εδώ την παρουσίαση

13.40

Παρασκευή Πάντελη, Εκπρόσωπος ΕΣΔΑΚ

Δείτε εδώ την παρουσίαση

13.50

Ιωάννης Στεφανάκης, Δήμαρχος Οροπεδίου Λασιθίου

Δείτε εδώ την παρουσίαση

14.00

Βασιλική Τσαγκαρλή, MsC Πολιτικός Μηχανικός, ΣΣΕΔ ΑΕΚΚ ΑΝΑΚΕΜ Α.Ε

Δείτε εδώ την παρουσίαση

14.10

Ιωάννης Κουτράκης, Διευθύνων Σύμβουλος ΔΕΔΙΣΑ

Δείτε εδώ την παρουσίαση

14.20

Γιώργος Βογιατζής, Φώτιος Τσάγκας, Στελέχη ΔΙ.Α.ΜΑ.ΑΘ Α.Ε

Δείτε εδώ την παρουσίαση

14.30

Γιώργος Κρικρής, Αντιδήμαρχος Καθαριότητας, Ανακύκλωσης και Δημοτικής Συγκοινωνίας Δήμου Νέας Σμύρνης

Δείτε εδώ την παρουσίαση

 Ζ-H ΕΝΟΤΗΤΑ

 Συντονισμός: Δρ, Κωνσταντίνος Μουστάκας, ΕΜΠ

14.50

Λεωνίδας Ζερβάκος, Υπάλληλος τμήματος Προγραμματισμού, Οργάνωσης, Πληροφορικής & Διαφάνειας Δήμου Μονεμβασίας

Δείτε εδώ την παρουσίαση

15.00

Βασίλης Κρητικός, Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος και Πολιτικής Προστασίας Δήμου Ελληνικού – Αργυρούπολης

Δείτε εδώ την παρουσίαση

Δείτε εδώ την παρουσίαση

15.10

Αλέξανδρος Τσιμερίκας, Επιστημονικός Συνεργάτης Δημάρχου Κατερίνης, Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός, MsC Γεωπληροφορικής • Σύγχρονες Γεωδαιτικές Εφαρμογές, Καινοτόμες ιδέες και Τεχνολογία

Δείτε εδώ την παρουσίαση

15.20

Βίκυ Ανδρικοπούλου, Αντιδήμαρχος Δήμου Παλαιού Φαλήρου

Δείτε εδώ την παρουσίαση

15.30

Αλέξης Μαυραγάνης, Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος Δήμου Βριλίσσια

Δείτε εδώ την παρουσίαση

15.40

Γρηγόρης Κωνσταντέλλος, Δήμαρχος Βάρης – Βούλας – Βουλιαγμένης

 

15.50

Ιωάννης Φραντζής, Σύμβουλος Περιβαλλοντικών Έργων «Φραντζής»

 

16.00

Κωνσταντίνος Αστρίδης, Ιδρυτής και Διευθύνων σύμβουλος της RECYCGLOBE

Δείτε εδώ την παρουσίαση

16.10

Ιωάννης Παπαηλιόπουλος, Πολιτικός Μηχανικός, ΣΣΕΔ ΑΕΚΚ ΑΝΑΚΕΜ Α.Ε.

Δείτε εδώ την παρουσίαση

16.20

Κωνσταντίνος Ζέρβας, Αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων, Πολεοδομίας και Καθημερινότητας Δήμου Αρταίων

Δείτε εδώ την παρουσίαση

Θ ΕΝΟΤΗΤΑ Συντονισμός: Λάμπρος Κατσαρός, Δημοσιογράφος «Ηλεκτρολόγου»
16.30

Γιάννης Γκόνος, Αναπληρωτής Καθηγητής, Τομέας Ηλεκτρικών Βιομηχανικών Διατάξεων και Συστημάτων Αποφάσεων, ΕΜΠ

 

16.40

Γιάννης Φαλέκας, Αντιδήμαρχος Αλεξανδρούπολης

 

16.50

Μιλτιάδης Ι. Καρπέτας, Δήμαρχος Μεταμόρφωσης

 

17.00

Παναγιώτης Καραβόλιας, Διευθυντής Λειτουργίας & Συντήρησης Εγκαταστάσεων, ΔΕΥΑ Ρόδου

 

17.10 Αθηνά Τσατσομοίρου, Πρόεδρος του Ν.Π.Δ.Δ Κοινωνικής Πρoστασίας, Πολιτισμού και Αθλητισμού του Δήμου Άνδρου και υπεύθυνης Πράξης του Έργου «Επιδεικτικές παρεμβάσεις Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας στο νησί της Άνδρου»
17.20

Γιώργος Ντάνης, Επιστημονικός Συνεργάτης Δήμου Ηγουμενίτσας

Δείτε εδώ την παρουσίαση

17.30

Μάνθος Δελλατόλας, Ταμίας ΚΟΙΝΣΕΠ Καλλονής - Κελλιών Τήνου

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   

 

 

 mail_dn_840_sp.jpg

 

 

 

ΧΟΡΗΓΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ 2019